A Dominó Konzultációs Műhely Munkatársai

dr. Sváb-Repponi Felícia a Károli Gáspár Református Egyetem Állam-és Jogtudományi Karán szerzett jogász képesítést 2017-ben. Jelenleg doktori képzés keretében kutatási területe a gyermekvédelem és a kapcsolódó gyermekvédelmi tárgyú eljárások, kiemelten foglalkozik a gyermekek jogainak és érdekeinek védelmével és az ezekhez kapcsolódó jó gyakorlatok vizsgálatával. Doktori kutatási témájának címe: „Hátrányos helyzetű gyermekek védelme a mai Magyarországon - szabályozás, megvalósulás, integrációs lehetőségek”.

2011 óta foglalkozik a gyermekvédelemhez kapcsolódó programokkal, az állami és a civil szférában egyaránt tapasztalatot szerzett; mindemellett szívügye a gyermekekkel foglalkozó szakemberek és szakirányú hallgatók képzése, oktatása is, gyakorlott tréner.

2017 óta a Direkció Alapítvány szakmai vezetője, mely hátrányos helyzetű gyermekek és családok megsegítésével foglalkozik.

Munkássága elismeréseként 2021-ben tudományos Kopp-Skrabski-díjban, 2023-ban pedig Kaposvári József-díjban részesítették. 

A Dominó Konzultációs Műhely jogász mentoraként célja, hogy a gyermekvédelmi fókuszú eljárásokban, családi konfliktusokban a leghatékonyabb megoldás megtalálására törekedjen a gyermekek és a gyengébb felek érdekeinek és a szakmai elvek érvényre juttatásával.


Párczen Bálint az Eötvös Loránd Tudományegyetem pszichológia szakán szerzett pszichológusi képesítést 2011-ben. Ezt megelőzően, 2008-ban magyartanárként diplomázott. Jelenleg iskolapszichológusként dolgozik két budapesti általános iskolában, melyek közül az egyik autistákat is integrál, s mindkettőben magas a hátrányos helyzetű diákok száma.

A Magyar Családterápiás Egyesület keretében családterápiás képzést végez, családterapeuta-jelölt. Tapasztalatot szerzett a pszichodráma és a bibliodráma módszerében.

Érdeklődési területe a pszichológiai témájú ismeretterjesztés a szélesebb közönség számára, az érzelmi fókuszú pár- és családterápia, a szenvedélybetegség és a lelki zavarok jelenléte a családi rendszerben.

A Dominó Konzultációs Műhely pszichológus mentoraként célja, hogy feltárja a családi rendszer működését, az ebben jelentkező erősségeket, illetve zavarokat, világossá tegye a családi és párkapcsolati gondok mélyén meghúzódó okokat, valamint megtalálja azt az utat, mely a gyermekek egészséges testi és lelki fejlődése szempontjából a lehető legideálisabb. 

Verbényi Zoltán az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán szerzett először szociálpedagógiai, később neveléstudományi végzettséget.

Immár negyedik éve dolgozik a szociális szférában, az idő nagy részében családsegítőként, újabban pedig óvodai és iskolai szociális segítőként. Munkája során volt lehetősége megismerni a hazai család- és gyermekvédelmi rendszer sajátosságait, a benne érintett szakemberek munkáját, nézőpontjait és az együttműködésük mikéntjét.

Publikációi:

Szociális gondoskodás az iszlámban a magyarországi közösségek példáján keresztül. In: Egyháztörténeti Szemle. 19/3 (2018). 104-123.

Az okostáblától a robottanárokig. A mesterséges intelligencia szerepe a jövő pedagógiájában. In: Katolikus Pedagógia. 2019/1-2 (2020). 5-11.

A Dominó Konzultációs Műhely szociális munkásaként célja, hogy a szociális és gyermekvédelmi ügyekben elakadt ügyfeleket segítse annak érdekében, hogy a problémájuk rendszerszintű megoldásához leginkább adekvát stratégiát tudják kidolgozni.

Ez a weboldal cookie-kat (sütiket) használ azért, hogy weboldalunk használata során a lehető legjobb élményt tudjuk biztosítani.