Információs füzet a gyermekeket érő erőszakról és a bántalmazás gyanújeleiről

A bántalmazás kérdése – sajnos – mindig rendkívül aktuális. A felmérések szerint egy milliárd gyermek, tehát minden második gyermek megtapasztalta az erőszak valamilyen formáját, és mindannyian láthatjuk, hogy a gyermekkorban elszenvedett bántalmazás az egész életre kiható súlyos következményekkel járhat.

A Halld, lásd, lépj közbe pilot program célja, hogy a bántalmazás jelenségét és dilemmáit gyakorlati módon mutassa be, támpontokat nyújtva a felismeréshez a szakembereknek. A programban több platformon és több szakember bevonásával igyekeztünk feldolgozni a témát:

- podcast műsorunkban különféle területek szakembereit szólaltatjuk meg: jogász, pszichológus, pszichoterapeuta, rendőr, szociális munkás és az ügyvédi szakma képviselőit is vendégeink közt köszönthettük.

- szakmai workshopokat tartunk, ahol eseteket dolgozunk fel közösen

- egy interjúkötetet készítettünk “Pipacsok az út szélén” címmel, melyben olyan történeteket gyűjtöttünk össze, ahol a kapcsolati erőszak burkoltabb formái is megjelennek.

Jelen kiadványban egy rövid áttekintést szeretnénk nyújtani a gyermekbántalmazás jelenségéről és gyanújeleiről szakembereknek és érdeklődőknek egyaránt.

Hiszünk abban, hogy az erőszak minden formája elleni küzdelem mindannyiunk közös feladata, és egy erőszakmentes társadalmat megteremteni, ahol a gyermekek kiemelt biztonságban nőhetnek fel, közös érdekünk.

Bízunk benne, hogy a programunk is hozzájárul ehhez a küldetéshez.

Ez a weboldal cookie-kat (sütiket) használ azért, hogy weboldalunk használata során a lehető legjobb élményt tudjuk biztosítani.